Zawody sportowe

Jakie zawody sportowe rozgrywane są w naszym mieście?

Nawet nie wiemy ile rozgrywek, pokazów, sparingów sportowych dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu zaawansowania ma miejsce w Twojej okolicy. Prawie przy każdej szkole działa jakaś szkółka a to piłkarska, tenisowa, judo, taniec itp. i rozgrywane są zawody sportowe. Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci też trenowały jakiś sport. Ale jaki? Chcielibyśmy przejść się na jakiś mecz lub rozgrywki, żeby spędzić z dzieckiem popołudnie jako kibic. Ale kiedy? Chcielibyśmy zachęcić młodego sportowca do uprawniania jakiejś dyscypliny? (Ale gdzie?)

Zobacz zawody sportowe dla dzieci w kalendarzu.

Bieganie co tydzień

Popularne ostatnio stają się biegi: przełajowe, maratony, półmaratony, triatlony, nodic walking itp. W naszym mieście co tydzień mamy takie wydarzenie sportowe na ulicach miasta. Udział biorą i starsi i młodsi. Nie każdy wie, że przy na takich imprezach są różne grypy wiekowe i zaczynać można już od 3 roku życia 🙂 To prawdziwy doping dla rodzica, być wzorem i trenować razem, zaszczepić tą samą pasję w naszym małym towarzyszu.

Kibic bardzo ważny

Kibicowanie razem z naszym dzieckiem może być fajną rodzinną rozrywką. Stadiony kojarzą się nieprzychylnie dla rodziny, niebezpiecznie – chuligaństwo, kibole. Ale to się zmienia. Oczywiście nie każdy mecz jest taki sam. Co roku mamy rozgrywki ligi młodzieżowej w piłce nożnej i innych dyscyplinach. To dobry pomysł, żeby nasz syn lub córka zobaczył dzieci i młodzież w tym samym wieku, pełne zaangażowania i oddania dla swojej drużyny. Przyjemnie przejść się na rozgrywki w gimnastyce artystycznej i zobaczyć zachwyt w oczach młodej tancereczki – córeczki.

W różny sposób można uczestniczyć w sportowych wydarzeniach: biorąc czynny udział lub kibicując. Obie postawy są ważne, jedna bez drugiej nie zapewnia pełnego ducha rywalizacji i satysfakcji. Bądźmy aktywni razem z naszymi dziećmi. Dajmy im spróbować wielu możliwości w sporcie i wspierajmy. A dając pozytywny przykład najlepiej zaszczepimy w naszych małych energicznych pociechach kulturę sportową.

Przejrzyj nasze propozycje z kalendarza:

Carousel: obrazów nie znaleziono