Volvo Gdynia Sailing Days do 17 lipca

Jeśli jesteście akurat w Gdyni, warto odwiedzić plażę miejską i marinę. Wiadomo – zawsze warto :). Ale do 17 lipca trwa tutaj największy cykl regat w Polsce! Zapraszamy na Volvo Gdynia Sailing Days!

Volvo Gdynia Sailing Days to prawdziwy żeglarski festyn trwający ponad trzy tygodnie. Do żeglarskiej stolicy Polski zjechało ponad dwa tysiące zawodników z całego świata. Wezmą oni udział w całej gamie zawodów – od dzieci w malutkich Optimistach, aż po konkurencje olimpijskie i okazałe klasy 49er, 49erFX oraz Nacra 17 .  W ostatnich trzech kategoriach odbędą się Mistrzostwa Europy. Prawdziwą gratką będą Mistrzostwa Świata do lat 21 klas Laser Standard i Laser Radial oraz mistrzostwa świata juniorów klasy Laser 4.7. Naprawdę będzie na co popatrzeć.

To również okazja do skorzystania z wielu imprez towarzyszących – na plaży i w marinie. Każdego dnia dzieje się coś ciekawego. Pogoda zapowiada się wyśmienicie, więc warto wziąć udział w tak unikatowym wydarzeniu. Jestem tam z dzieciakami praktycznie codziennie i jesteśmy zachwyceni. Chłopaki już od rana nie mogą się doczekać i w ogóle się nie nudzą:). Klimat w Gdyni niesamowicie sprzyja takim imprezom. Zawsze wieje tu orzeźwiająca bryza, jest gdzie odpocząć, jest gdzie przekąsić. Nawet jeśli w ciągu dnia pracujecie, to popołudniu można poczuć wakacyjny klimat. Wszędzie pełno żeglarzy, najróżniejszych łódek, okolica aż kipi pasją! Aż ciągnie na wodę 🙂

Jedną z tegorocznych dodatkowych atrakcji jest Festiwal Filmów Żeglarskich. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na bezpłatne projekcje wyświetlane do 15 lipca. Propozycje są naprawdę ciekawe. Więcej szczegółów tutaj.

W marinie zorganizowano również miasteczko zawodów, w którym mieszkańcy i turyści mogą spotkać się i porozmawiać z żeglarzami. Z kolei na Plaży Śródmieście prowadzone są zajęcia ruchowe z animatorami dla dzieci i dorosłych. Ponadto,  odbywają się turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Znajdziemy tam nawet strefę zabaw dla najmłodszych.

Pierwszy etap już za nami, ale przed nami dwa tygodnie największych atrakcji!

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

A może Wasze dzieci złapią bakcyla żeglarstwa? 🙂 W marinie znajdziecie też kilka szkółek – każda chętnie odpowie na pytania. Rewelacyjna sprawa, można zapisać już 5-latka 🙂 Warto spróbować!

Szukasz innych wydarzeń? Sprawdź nasz kalendarz. 🙂

sailing2018

Zobaczcie zajawkę tego co się u nas dzieje!

sailing

Polub nas i udostępnij: