Transmisja walk mma – gdzie oglądać?

Oglądanie KSW teraz jest bardzo utrudnione, ponieważ organizatorzy i właściciele zadecydowali o tym, że Live stream będzie płatny, tak zwane PPV. Możliwe, że jest to dobry krok dla nich, bo zarabiają spore pieniądze na sprzedaży takiego streama, jednak nie sprzyja to rozwojowi ogólnemu MMA w Polsce.
Dzieje się tak, ponieważ teraz przez PPV KSW jest oglądane tylko przez osoby, które są zainteresowane tą galą i nie jest dla nich problemem wydać 40zł na dostęp do walk. Jedak dla kogoś kto tematem się nie interesuje to za duża kwota i na pewno jej nie wyda.
Kiedyś wszystkie gale po tej w której wystąpił Mariusz Pudzianowski były transmitowane za darmo na Polsacie, było to o tyle dobre, że czasami ludzie niemający pojęcia, że istnieje taki sport zaczynali się nim interesować. Potem włodarzy tej federacji wprowadzili dla sprawdzenia właśnie owe PPV, okazało się, że przynosi to dla nich zyski i KSW w Polsacie za darmo się skończyło.

Nielegalne transmisje w internecie:
Możemy spotkać wiele takich stream’ów na różnych stronach, jednak ja nigdy tego nie lubiłem ze względu na to, że często mają słabą jakość, a poza tym, kiedy wejdzie na nie dużo osób, to zaczynają się mocno zacinać i psuje to jakiekolwiek emocje związane z walką. Można wysłać sms’a aby dostać jakość HD, ale nie polecam tego robić, bo najprawdopodobniej nie otrzymamy takiej jakości, ze względu na to, że autor takiej jakości nie może nam zapewnić, a po drugie potem nasz numer telefonu może być zasypywany setkami reklam, albo mogą być ściągane z waszego konta pieniądze nie wiadomo na co.

Miejsca spotkań w których jest wykupiona transmisja:
Wiele razy można się spotkać z takim zabiegiem marketingowym. Polega on na tym, że na przykład pizzeria wykupuje dostęp do gali i puszcza to na dużym telewizorze. Dzięki temu przyciąga to więcej ludzi w dany dzień do pizzerii. Jeżeli ktoś nie chce wydawać pieniędzy na KSW, to jest to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że taka osoba jest odporna na pseudo znawców tego sportu, którzy po kilku piwach czują się na tyle mocni, że rzucają tekstami typu: „Ja bym to lepiej zrobił”. 🙂

ksw infomracje:
O najbliższej gali już jest dość głośno, ponieważ ma ona się odbyć na stadionie w Warszawie. PGE Narodowy pomieści dużą ilość kibiców, sam jestem ciekaw, czy aż tylu się znajdzie, aby zapełnić go całego, jeżeli tak, to będzie to wydarzenie na skale światową.
Smaczku temu wszystkiemu dodaje fakt, że na gali ma pojawić się wreszcie Mamed, który od ponad roku miał pauzę i nie walczył, duża część publiki bardzo czeka na jego występ.
Poza tym, w oktagonie pojawi się Damian Janikowski, nie jest on bardzo znanym zawodnikiem, lecz to on w 2012 zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w zapasach.

W KSW brakuje teraz tylko jednej rzeczy, mianowicie rozpowszechniania się na całą Europę, a potem na świat. Aby nasza Polska gala była znana na całym świecie, nie może się odbywać tylko w Polsce, tutaj właściciele muszą brać przykład z UFC, które podróżuje ze swoimi zawodnikami po co najmniej 4 kontynentach.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.