Jak spędzić czas wolny z dzieckiem?

Jak spędzić czas wolny z dzieckiem? – wydaje się banalne pytanie. Każdy z nas sobie je zadaje lub zadawał w pewnym momencie. Ale czy każdy z nas znalazł odpowiedź w pełni satysfakcjonującą?

Spędzanie czasu wolnego z dzieckiem nie jest wcale takie proste. Można wymyślać wiele rzeczy w domu: klocki, gry planszowe, robótki ręczne, malowanie, nawet gry komputerowe (można grać wspólnie z rodzicem) itp. Można spróbować też czegoś na powietrzu: rower, rolki, badminton, ping-pong, spacer… i wiele innych zgodnie z naszymi możliwościami i upodobaniami. Można też przejść się do centrum rekreacyjnego, fun parku, muzeum, galerii handlowej…

Problemy zaczynają się wtedy, gdy trzeba pogodzić parę okoliczności spędzania czasu wolnego.

Szkoda siedzieć w domu, gdy cały tydzień nigdzie nie wychodziliśmy… A jak tu wyjść z domu, gdy pogoda nie dopisuje… Co wybrać, żeby wszystkie nasze dzieci na tym skorzystały i te maluszki, i te przedszkolaki, i te szkolne – starszaki.

Takie rodzinne aktywności, nie każdemu przychodzą z łatwością. Być może bardzo tego chcemy, ale ile razy opadaliśmy z sił, gdy nasze dzieci dopiero się „rozgrzewały”.

Zastanówmy się nad kilkoma przykładami. Wspólne prace artystyczne wymagają kreatywności, pomysłu, inspiracji. Ilu z nas jest plastykami lub ma takie zamiłowania i z pełnym zaangażowaniem podejdzie do tematu? Potrafi godzinę spędzić nad dziełem i zaciekawić dzieci?

Rodzinna wyprawa na rowerach stanowi inny problem. Mając dzieci w różnym wieku, niektóre z nich mogą jeszcze nie umieć sprawnie jeździć na rowerze. To wymaga zorganizowania sprzętu w postaci fotelika lub przyczepki. No i gdzie pojechać? Jak zaplanować trasę, gdy wiemy, że dzieci muszą mieć przystanki na placach zabaw najlepiej co 15 minut?

Jak spędzić czas wolny z dzieckiemJak spędzić czas wolny z dzieckiemJak spędzić czas wolny z dzieckiemJak spędzić czas wolny z dzieckiem

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – pieniądze.

Wyjście z dziećmi z domu to niekiedy kosztowna impreza. Jak już wiemy co? gdzie? i kiedy? to na pewno pojawi się jeszcze parę nieprzewidzianych wydatków z naszą gromadką. Jeżeli nie jesteśmy w stanie co tydzień ponosić takich kosztów, to warto orientować się i wybierać te wydarzenia i oferty, które są darmowe. Festyny, dni otwarte lub kibicowanie podczas zawodów sportowych to bardzo ciekawa propozycja rodzinna, gdzie nie trzeba płacić za atrakcje.

Dlatego stworzyłyśmy  InfoCompas – portal możliwości rekreacyjnych dla rodzin z dziećmi w Gdyni i okolicach, który odpowiada na pytanie „Jak spędzić czas wolny z dzieckiem”?

Jak chcesz być na bieżąco, to zaglądaj na nasz portal i przenoś wydarzenia, które Ci się podobają do swojego kalendarza na smartfonie.

Zapraszamy na portal InfoCompas.pl!

Polub nas i udostępnij: