Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Chiński – niezwykła podróż

19 kwietnia godz. 17:00 - 17:45

|Recurring Wydarzenie (See all)

An event every week that begins at 5:00pm on piątek, repeating until 21/06/2019

Chiński – niezwykła podróż

To niezwykła podróż – dzieci poznają najważniejsze tradycje i zwyczaje oraz niezwykłe miejsca. Przede wszystkim nauczą się lub udoskonalą swoje zdolności językowe. Trans Globaltica ma patent na rozbudzanie w dzieciach ciekawości świata i chęci nauki języków obcych.

Mody są różne, ale czy warto uczyć się chińskiego? Jeśli macie wątpliwości, zachęcamy do bliższego spotkania z językiem Państwa Środka. Choć w Europie zawsze będzie on uznawany za niszowy i trudny, jego znajomość z całą pewnością jest alternatywą i inwestycją w przyszłość.

Oto kilka argumentów na TAK:
– udowodniono, że wczesna nauka języka chińskiego zapewnia dziecku rozwój umiejętności, które będą korzystne dla całego procesu kształcenia w kolejnych latach.
– nauka chińskiego pisma ideograficznego wpływa szczególnie na rozwój wrażliwości estetycznej i rozumienie ze słuchu️
– język chiński wcale nie jest taki trudny, za jaki uchodzi- nie ma w nim liczby mnogiej, czasów, odmiany przez osoby, czy przypadki. Wystarczy nauczyć się formy podstawowej! Są za to znaki (kilkadziesiąt tysięcy), aczkolwiek do komunikacji potrzebnych jest ok 1-2 tysięcy oraz 4 tony.️
dzieci mają łatwiej, uczą się skojarzeniowo, poprzez zabawę i kontekst sytuacyjny
-️ nauka chińskiego daje mnóstwo korzyści- dzieciaki uczą się operować symbolami, łączyć znaczenia, budować nowe pojęcia. nauka znaków daje mnóstwo radości i pokazuje, że struktura pisma może opierać się bezpośrednio na znaczeniu, że sens znaku można zobaczyć bez konieczności czytania go na głos

Program opiera się na tym, co dzieciaki lubią najbardziej. Na zabawie. Podczas warsztatów nie brakuje rozmów, ruchu, śpiewania, rysowania i śmiechu. Mali uczestnicy uczą się, nawet o tym nie wiedząc. Nie tylko zaczynają rozumieć język obcy, ale w długofalowej perspektywie także potrafią się płynnie komunikować oraz czytać. To otwiera przed nimi nie tylko nowe perspektywy, ale także poszerza ich horyzonty.
Efekty takiej pracy są trwałe i szybkie.

Polub nas i udostępnij:

Szczegóły

Data:
19 kwietnia
Czas:
17:00 - 17:45
Wydarzenie Categories:
, , , , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/446949069164346/

Organizator

Akademia Twórczego Rozwoju Kalamo
Telefon:
501753807
Email:
kalamo@onet.pl
Strona internetowa:
https://www.kalamo.pl/

Miejsce

Akademia Twórczego Rowoju Kalamo
Redłowska 35
Gdynia, Pomorskie 81-403 Polska
+ Google Map
Telefon:
501753807