„Dragons Arena 2018”, 8 edycja świąteczna. Jak było?

Za nami 8 edycja Otwartego Turnieju Sztuk Walki „Dragons Arena”. Mieliśmy przyjemność być na miejscu i kibicować młodym oraz nieco starszym zawodnikom. Było FANTASTYCZNIE!

Na czy polega turniej Dragons Arena?

Turniej „Dragons Arena” powstał dla wszystkich miłośników chińskich, japońskich i koreańskich sztuk walki. Mogą w nim wziąć udział zarówno początkujący jak i zaawansowani uczestnicy zajęć sportowych w każdym wieku. Zawodnicy będą podzieleni na grupy – kategorie, które umożliwią rywalizację uczestników na podobnym poziomie. Tutaj każdy może być zwycięzcą! – tak po krótce ideę turnieju opisuje organizator.

Kto organizuje imprezę?

To wspólna inicjatywa różnych trójmiejskich klubów sportowych współpracujących ze sobą od wielu lat. Integrują w ten sposób zarówno kadrę trenerską jak i zawodników. Pomimo różnic w stylach walki łączy ich pasja oraz chęć promowania aktywnego stylu życia w atmosferze szacunku i zdrowej rywalizacji. 

W tej edycji można było wziąc idział w 4 konkurencjach: formy/kata, formy/kata zespołowe, softstick oraz tor sprawnościowy. W rywalizacji brały udział dzieci już od 3 roku życia, ale kibicowało również młodsze rodzeństwo.

Jak zawsze było na co popatrzeć!

W tym turnieju najciekawsze jest, że możemy podziwiać adeptów różnych szkół, styli i sztuk walki, a na szczególne uznanie zasługuje fakt zróżnicowania wieku uczestników. Były zarówno trzylatki, jak i dorośli. Nie znam drugiego podobnego turnieju, w którym można podziwiać adeptów na każdym etapie nauki. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie również dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztukami walki – mogą zobaczyć w jednym miejscu i czasie, jak wyglądają kolejne etapy nauki i co mogą im dać sumienne treningi. Naprawdę jest na co popatrzeć! 

Z uwagi na dużą liczbę uczestników – a warto podkreślić, że każdy chętny był mile widziany – turniej trwał dośc długo. Zakończył się dopiero około 19-stej. Wręczono mnóstwo pucharów, medali, dyplomów i czekoladowych mikołajów 🙂

 

da2018

 

Turniej „Dragons Arena” charakteryzuje niesamowita amosfera, którą tworzą ludzie związani z trójmiejskimi klubami dalekowschodnich sztuk walki, członkowie i sympatycy tych klubów, ich rodziny oraz kibice. To doskonałe miejsce na pokazanie dzieciom, że sztuka walki to bardziej „sztuka” niż „walka”, a słowo „walka” odnosi się przede wszystkim do walki z samym sobą, z własnymi słabościami. Nie bez powodu hasło przewodnie turnieju brzmi: „Przyjmij wyzwanie. Pokaż, co potrafisz!”. A każdy, kto wyzwanie podejmie, już jest zwycięzcą!

 

da2018

 

Serdecznie zapraszamy na profil Dragons Arena, na Facebooku, gdzie znajdziecie bogatą galerię zdjęć z tegorocznej edycji, wyniki, a także dodatkowe informacje.

Oficjana strona organizatora: http://www.dragonsarena.org/

Zachęcamy do obejrzenia filmu z zeszłorocznej edycji! Oraz do śledzenia naszego kalendarza!

 

Polub nas i udostępnij: