Dni otwarte – festyny

Dni otwarte szkół i przedszkoli to szansa na sprawdzenie i wybranie odpowiedniej placówki dla naszego dziecka.

Wiele placówek edukacyjnych rozpoczynając rekrutację nowych uczniów i przedszkolaków umożliwia obejrzenie placówki organizując dni otwarte. Rodzice mogą zapoznać się z nauczycielami, wizją i sposobem podejścia do wielu kwestii wychowawczych. Sprawdzenie placówki przez rodziców jest bardzo ważne, jednak czy nie ważniejsze jest „oswojenie” przestraszonego młodego człowieka, dla którego jest to ogromne wyzwanie…zmienić swoje bezpieczne otoczenie na inne, nieznane i nowe? Zatem takie dni są niezbędne, aby nasz młody kandydat na przedszkolaka lub ucznia polubił swoją placówkę.

Dni otwarte muzeów i innych organizacji to szansa na darmową rekreację i edukację.

Możemy zabrać dzieci do muzeum, na spotkanie podróżnicze i sprawdzić czy są już na tyle dojrzałe, aby zwiedzić całą ekspozycję, aby wysłuchać opowieści lub podziwiać zdjęcia pasjonatów. Możemy być nawet zaskoczeni z jakim entuzjazmem nasze pociechy będą obcować z historią, kulturą i sztuką. To są naprawdę ciekawe miejsca, a twórcy wystaw i spotkań starają się nadążać za trendami w uatrakcyjnieniu czasu dla małego gościa. Wspólne wyjście jest dla naszego dziecka niezmiernie cennym doświadczeniem.

Zobacz dni otwarte szkół, przedszkoli i innych instytucji w kalendarzu.

Okres wiosenno-letni to czas licznych festynów na terenie miasta Gdyni.

Dziś festyny organizuje się lokalnie. Robią to drobne jednostki samorządowe np. dzielnice, szkoły i przedszkola. Często dla bardzo niewielkiej lokalnej społeczności. Mają na celu zintegrowanie nas wokół wspólnego celu, często charytatywnego. To bardzo sympatyczne idee oraz inicjatywy warte wsparcia. Dodatkowo takie wydarzenie lokalne jest często bezpieczniejsze i bardziej przyjazna dla rodzin z dziećmi niż duża impreza, gdzie ludzie prawie wchodzą jeden na drugiego.

Festyn rodzinny stanowi przyjemną rozrywkę w ciepłe popołudnie dla rodziców i dzieci. Dzieci mogą wyszaleć się na sportowo lub artystycznie, pobawić z kolegami lub koleżankami. A my, rodzice, chętnie pogadamy ze znajomymi… tak  rzadko się zdarzają takie okazje 🙂

Jak chcesz znaleźć więcej takich okazji zobacz pod tym linkiem festyny rodzinne.

Przejrzyj nasze propozycje z kalendarza: