Dbanie o dom siedząc w pracy? Tak – to jest możliwe.

Dzisiejszy świat jest wyjątkowo trudny dla współczesnej, zapracowanej kobiety. Nie rzadko mamy na głowie dwa etaty, dzieci, męża, opłacanie rachunków, dbanie o dom i choćbyśmy stawały na głowie nie jesteśmy w stanie pogodzić ze sobą wszystkich obowiązków. Nie potrafimy zaniedbać pracy i rodziny, więc odpuszczamy sobie domowe obowiązki. Problem pojawia się gdy na weekend zaglądają znajomi albo co gorsza – przyjeżdża wścibska teściowa, dla której każdy powód jest dobry, żeby Ciebie skrytykować. Dobra wiadomość jest taka, że możesz sobie pomóc w dbaniu o dom stosując kilka sprytnych trików.

Pierwszym, niezbędnym pomocnikiem, który powinien się znaleźć w Twoim domu i który ułatwi Ci codzienne sprzątanie jest zmywarka. Pomyśl o jej zakupie nawet jeśli masz małą kuchnię – naczynia nie tylko umyją się same, ale będą też błyszczeć jak nowe. Kolejnym sprzętem ułatwiającym sprzątanie jest odkurzacz automatyczny, który po uruchomieniu sam odkurza podłogę i dywany. Sporym udogodnieniem jest także suszarka do ubrań, która pozwoli Ci szybko uzyskać suchą, wolną od zagnieceń odzież w krótkim czasie od jej uprania. Kupując suszarkę do ubrań nie musisz już tracić sił i czasu na wywieszanie i męczące prasowanie pościeli lub odzieży.

Niestety w wielu wypadkach zakup sprzętów takich jak zmywarka, pralka, suszarka i automatyczny odkurzacz nadal nie rozwiązuje problemu związanego z brakiem czasu na sprzątanie. W takim wypadku możesz poprosić o pomoc zamieszkujących z Tobą domowników – podzielenie obowiązków między kilka osób może okazać się idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak same przyzwyczaiłyśmy współmieszkańców do tego, że sprzątamy za nich zmuszenie ich do zmiany postawy jest wręcz niemożliwe do zrealizowania. To dobry moment, aby zastanowić się nad skorzystaniem z usług, jakie oferuje firma sprzątająca. Firma taka zajmuje się zazwyczaj usługami sprzątającymi, które obejmują codzienne sprzątanie, wynoszenie śmieci, pranie, prasowanie, mycie podłóg, mycie okien, pranie dywanów, a nawet drobne prace ogrodnicze.

Wynajem firmy sprzątającej nie musi być drogi. W branży sprzątającej panuje coraz większa konkurencja, a co za tym idzie z czasem każda firma sprzątająca obniża ceny za swoje usługi lub oferuje atrakcyjne zniżki przy dłuższej współpracy. Firmy sprzątające stosują zazwyczaj własne środki czystości – w wielu wypadkach możesz poprosić o sprzątanie przy użyciu ekologicznych środków sprzątających, które będą bezpieczne nawet dla bawiącego się na podłodze niemowlaka. Co ważne – to Ty sama ustalasz częstotliwość, rodzaj i zakres usług sprzątających.

Wiele osób boi się, że osoba zajmująca się sprzątaniem może okazać się nierzetelna lub co gorsza – ukraść coś z ich domu. Takie sytuacje zdarzają się rzadko i możesz ich uniknąć. Zamawiając sprzątanie, prasowanie czy pranie dywanów w konkretnej firmie sprawdź najpierw opinie o niej zamieszczone przez wcześniejszych użytkowników. Pamiętaj także aby korzystać z usług legalnej, zarejestrowanej firmy, która wystawia faktury za swoje usługi i która nie zniknie z pola widzenia w razie nienależytego wykonania usługi.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.