Aranżacje wnętrz


Niektóre klasyczne elementy aranżacji wnętrz sprytnie zadomowiły się w stylu współczesnym. Czy wiesz, że tapety to wcale nie tchnienie historii i jednoznaczne skojarzenie z czasami PRL-u, ale świetna alternatywa wystroju ścian? Tą tematyką zajmują się nawet najwięksi projektanci. Jeśli nie słyszeliście o Versace Home i innych tapetach z wysokiej półki, z pewnością jesteście do tyłu!

Wystarczy zerknąć na pierwszy, podręczny i dobry sklep internetowy z tapetami, aby przekonać się jak bogate wzornictwo oferują współcześni producenci. Można także swobodnie dobrać sobie kolor i materiał, a odpowiednio przygotowany produkt położy się na ścianie gładko i efektownie – bez nieestetycznych zabrudzeń. Jeśli już zobaczysz jak ogromny masz wybór, może Ci się zakręcić w głowie. Pojawia się poważne pytanie: jak dobrać odpowiednią tapetę dla siebie?

Po pierwsze, szukaj tematycznie. To jedna z najprostszych alternatyw. Sklepy często mają przygotowane klarowne zakładki, skąd możesz dobrać na przykład produkty do pokoju dziecięcego, do sypialni lub do gabinetu. Bajkowe wzory mogą przypaść do gustu Twojemu dziecku, eleganckie i zmysłowe odcienie dopasują się do scenerii Twojego snu, a w gabinecie zapanuje stonowane skupienie. Jeśli jednak nie lubisz decydować się na gotowe rozwiązania i wolisz szukać własnych dróg, pomyśl o eksperymentach i kontrastach. To ciekawe, że tapeta na ścianie wcale nie wyklucza się z farbą – mogą się wzajemnie uzupełniać i tworzyć udaną aranżację. Gdy na jednej ścianie położysz nietypową, ozdobną fakturę, a na reszcie jasny odcień prostej farby, zagrasz jednym z ulubionych chwytów współczesnych projektantów. Kontrastem. Wystarczy już tylko dodać meble. Inną możliwością jest kupowanie specjalnych tapet przeznaczonych do późniejszego malowania. Po co to robić? Aby uzyskać indywidualny efekt, unikalny wzór z dobranym idealnie do swojego gustu kolorem. Niekiedy ściany nie są na tyle gładkie, by od razu nakładać na nie farbę – wówczas stosowanie tapet ma także ważny aspekt praktyczny i jest sporą oszczędnością.

Jak widać, istnieje wiele możliwości intrygujących aranżacji z tym pozornie historycznym elementem, jakim jest tapeta. Nie ograniczaj się i otwórz swój umysł. Najlepiej robić to na bieżąco przeglądając artykuły o wystroju wnętrz i sprawdzając oferty w najlepszych sklepach. Co jakiś czas warto odmienić wygląd swojego pokoju i nadać mu świeży charakter. Tym bardziej śmiało baw się swoimi pomysłami i nie daj się zamknąć w żadnych estetycznych stereotypach!

Previous Inteligentny dom- komfort i bezpieczeństwo
Next Kancelarie adwokackie