Zalety domowego nauczania


Coraz więcej rodziców decyduje się na domowe nauczanie. Jest to coraz bardziej popularne zjawisko i ma wiele zalet.
Przede wszystkim, o wiele prościej przyswaja się wiedzę w sytuacjach bezstresowych. Szkoła, to dużo stresów i nerwów. Trudno jest cokolwiek zrozumieć w takich warunkach. W domu rodzic na spokojnie wytłumaczy materiał, powtórzy jeżeli coś jest niezrozumiałe. Na lekcji nauczyciel mając około trzydziestu osób w grupie, nie ma czasu na indywidualne tłumaczenie materiału każdemu z osobna. Nie przejmuje się więc jedną osobą, która jest w tyle. Nie ma takich warunków. Nie ma też możliwości wracania do poprzednich zajęć. Materiał do przerobienia jest ściśle określony i nie ma czasu na przerobienie jakiejś lekcji dwukrotnie.
Oprócz tego, jest to duża oszczędność czasu dziecka. Wiadomo, że jeżeli takie dziecko zrozumie i przerobi coś wcześniej niż planowo, to przechodzi dalej. Na lekcji nie ma takiej możliwości. Lekcja trwa 45 min bez względu na to co na tej lekcji się robi. Stwarza to możliwość rozwijania przez dziecko swoich pasji, nie związanych ze szkolnymi przedmiotami. Ma ono na to po prostu więcej czasu.
Inną zaletą jest fakt, że na każdym etapie nauki dziecka, rodzic kontroluje postępy. Nie ma czegoś takiego, że rodzice nie mają pojęcia co dziecko robi w danym czasie, czy na pewno nauka mu dobrze idzie. Zawsze wiedza i są w stanie pomóc.
Lekcje w domu to również swoboda. W momencie, kiedy nie ma się czasu na naukę, wypadnie jakaś wizyta lekarska czy jakaś ważna sytuacja będzie miała miejsce, nie trzeba pisać usprawiedliwień. Oszczędza to dużo czasu. Rodzice również nie muszą chodzić na zebrania, co jest dodatkowym atutem dla nich.

Previous Rozwój talentu od dziecka
Next Studia