Sprężarka śrubowa – osuszamy dom podczas budowy


Przemysł to główna gałąź gospodarki, która w największym stopniu korzysta ze sprężonego powietrza. Stosowane jest ono wszędzie, niemal w każdej gałęzi przemysłu, począwszy od przemysłu precyzyjnego, elektronicznego i robotyki, poprzez przemysł maszynowy, samochodowy i ciężki, po gastronomię i przemysł spożywczy. Na skalę przemysłową, sprężone powietrze otrzymuje się najczęściej na dwa sposoby – przy zastosowaniu sprężarki tłokowej, lub śrubowej.

Ze względu na hałas, jaki w czasie pracy wytwarza sprężarka tłokowa, z czasem zaczęła ona tracić swoją popularność w przemyśle. Stosowanie takich sprężarek wymagało wygospodarowania osobnego pomieszczenia na kompresory. Takie rozwiązanie nie tylko w znacznym stopniu podnosiło koszty budowy instalacji sprężonego powietrza, lecz także, a może przede wszystkim wymagało zagospodarowania dodatkowej powierzchni.

Tego problemu nie ma, jeśli decydujemy się na budowę instalacji sprężonego powietrza z wykorzystaniem sprężarek śrubowych. One wytwarzają znacznie mniej hałasu, niż kompresory tłokowe i przy tym nie ma konieczności wydzielania pomieszczenia, w którym mają one pracować. Bardzo często sprężarka śrubowa stoi na hali produkcyjnej obok innych maszyn. Dzięki temu możliwa jest bieżąca kontrola jej pracy i ewentualne usuwanie usterek. Kompresory śrubowe charakteryzują się również wyższą sprawnością i znacznie wyższą niezawodnością. Znacznie bardziej opłaca się też budować niewielkie, przenośne kompresory w tej technologii, niż jako kompresory tłokowe.

baltichouse.com.pl

Previous Hostel w Krakowie
Next Dom jak marzenie