Jak przygotować się do ciężkiego sprawdzianu?


Każdy uczeń na pewno ma swój znienawidzony przedmiot szkolny. Niestety, wszystkie lekcje po krótszym lub dłuższym czasie kończą się testem, który sprawdza umiejętności podopiecznych. Niektóre sprawdziany bywają bardzo trudne, dlatego należy się do nich dobrze przygotować, by móc uzyskać pozytywną ocenę. Jak więc nauczyć się do ciężkiego sprawdzianu?

Po pierwsze, warto dokładnie rozplanować sobie całą naukę. Jeden dzień spędzony przy książkach nie zapewni dobrych rezultatów, gdyż umysł młodej osoby nie wytrzyma ogromnej ilości informacji, jeśli otrzyma je w jednym momencie. Lepiej więc zacząć się uczyć jeszcze tydzień przed samym sprawdzianem. Można wtedy podzielić ogromny materiał na siedem dni tygodnia i każdego z nich poświęcić na naukę np. dwie godziny. Dzięki temu umysł spokojnie przetrawi nowe informacje i z pewnością je zapamięta.

Oprócz tego podczas nauki warto zapisywać sobie różne, ważniejsze definicje i sformułowania. To właśnie słowa zapisane mają dla nas największą wartość i można to wykorzystać po to, by szybciej opanować pewien materiał. Wystarczy zapisać sobie to, czego chce się nauczyć, a następnie zacząć to powtarzać. Aby nauka była przy tym prostsza, można w tekście zaznaczyć na kolorowo ważniejsze lub ciekawsze pojęcia. Dzięki temu nie trzeba później przewracać kilkunastu stron, aby je znaleźć.

Jeśli uczeń w taki sposób przygotuje się do ciężkiego sprawdzianu, jego nauczyciel na pewno będzie zachwycony. Dobre przygotowanie to już połowa sukcesu, dlatego warto na nie postawić i zaplanować sobie cały, długi etap nauki. Dzięki temu wszystko pójdzie na pewno dobrze.

Previous Odpowiednia zachęta do nauki
Next Zajęcia pozalekcyjne