Jak uczyć się szybko i skutecznie?


Czasy, w których dostęp do wiedzy i informacji był ograniczony, minęły bezpowrotnie. Dziś w sieci możemy znaleźć tyle danych, książek i faktów, że żaden umysł nie jest w stanie ich pomieścić. Problemem stało się nie poszukiwanie informacji, ale jej katalogowanie w zasobach internetu, a przede wszystkim – zapamiętywanie przez nas.
Rzecz jasna, nie chodzi o to, by uczyć się wszystkiego na pamięć. To nonsens. Konieczne jest zapoznanie się z ogólnymi metodami pozyskiwania wiedzy, tak, aby w każdej chwili mieć możliwość znalezienia interesujących nas rzeczy. Doskonałym wsparciem są tutaj internetowe szkolenia, które w świetny sposób wprowadzają nam ogólne zarysy konkretnych zagadnień, abyśmy zawsze byli w stanie szukać precyzyjnych informacji.
Oczywiście szkolenia to tylko jeden z elementów szybkiej i skutecznej nauki, ale nie da się ukryć, że jest to rzecz bardzo ważna. Korzystnym jest także nauczenie się takich metod, jak szybkie czytanie, które bez wątpienia pozwala na błyskawiczne zdobywanie wiedzy i wyszukiwanie jej wówczas, gdy internet nie pozwala nam na to.

Previous Bohaterstwo
Next Droga wewnętrznego doskonalenia