Dom – z ogrodem czy bez?


Wiele osób marzy o własnym domu. Najchętniej widziałoby własny dom z ogrodem. Czy rzeczywiście dom jest lepszy niż własne mieszkanie? Warto zapoznać się z plusami i minusami.

Własny dom to przede wszystkim odpowiedzialność za każdy jego element. Nie płaci się czynszu, ale wszelkie remonty i renowacje należy przeprowadzić na swój koszt. Jeśli ma się swój ogród, wówczas także należy poświęcić mu nieco czasu. Plusem jest natomiast fakt, że można zagospodarować go wedle swojego gustu – i oczywiście w ramach posiadanych środków. Dom to także konieczność zadbania o ogrzewanie w zimowych miesiącach, podczas gdy w mieszkaniu zajmuje się tym spółdzielnia mieszkaniowa.

Inny aspekt domu to także własne podwórko i kawałek ziemi. Te miejsca można również zagospodarować po swojemu, co jest z pewnością dużą zaletą. Mając własny dom można także bez problemu hodować zwierzęta, np. psy czy koty. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby uprawiać także własne warzywa czy kwiaty. Oczywiście również i temu należy poświęcić nieco czasu.

Previous Piękny dom i mieszkanie dzięki kwiatom.
Next Dom czy mieszkanie? Co wybrać?