Dach nad głową


Przytulne gniazdko jest najbardziej pożądanym zjawiskiem szczególnie wśród młodych par, które decydują się na wyprowadzkę z zamiarem założenia własnych rodzin. Spragnieni samodzielności przeważnie zaczynamy życie na wynajętym lokum, za które przychodzi nam płacić spore pieniądze już za sam czynsz. Do tego dochodzą oczywiście podstawowe opłaty za prąd, wodę oraz gaz. Mamy wtedy w zwyczaju mawiać, jakie to życie jest drogie i jak na społeczeństwo wyjątkowo marudne, w tym przypadku trzeba przyznać nam rację.
Niepocieszeni chudym portfelem tuż po comiesięcznym uregulowaniu opłat, coraz częściej podejmujemy trochę ryzyka zaciągając kredyt na nowe i przede wszystkim własne mieszkanie. Komfort i obowiązek przeplatają się ze sobą, ale wielu ludzi potwierdza, że warto podjąć takie kroki, jeśli nie chcemy całe życie napełniać obcemu człowiekowi kieszeni, ciężko zapracowanymi przez nas pieniędzmi.

Poza zasięgiem początkujących rodzin jest jak na razie okazały dom z dala od metropolii dużych miast, sąsiadów i wszystkiego co wiąże się z życiem w bloku. Są to niewątpliwie ogromne pieniądze i długie lata spłacania wysokich rat kredytu. Nie przeszkadza nam to jednak marzyć o lepszym standardzie życia w chatce z kominkiem, tarasem i podjazdem na luksusowe auto. Perspektywa nieustannej ciszy, przerywanej śmiechem bawiących się dzieci oraz malowniczy ogród na wyciągnięcie ręki jest dużą motywacją ku realizacji marzeń o własnych czterech katach.

Previous Miasto czy wieś
Next Gdzie spędzić jesień życia?